Forum Użytkowników MiSiO-wej Galerii Strona Główna Forum Użytkowników MiSiO-wej Galerii
Czyli dyskusje o wszystkim.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
New Page 1
Zapraszam też do odwiedzania galerii http://galeria.paptak.org
Zapraszam rownież na nasz blog http://blog.paptak.org

Lato...

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
www.translatica.pl
Autor Wiadomość
paptak 
Administrator

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 14:53   www.translatica.pl

Dziś miałem pilną potrzebę przetłumaczenia czegoś z polskiego na angielski. Koleg polecił mi stronę http://www.translatica.pl Przetłumaczyłem co musiałem a później postanowiłem przetestować. Strona potrafi tłumaczyć z angileskiego, rosyjskiego i niemieckiego na polski oraz w drugą stronę. Tłumaczy też całe strony www. Widziałem już translatory kontekstowe ale ten jest zdecydowanie najlepszy.
Napisałem tekst po polsku a później przetłumaczyłem go na każdy z obsługiwanych języków a później z każdego z tych języków spowrotem na polski.
Poniżej pdaję te próby,

Tekst polski oryginalny:

Idę do WC aby zrobić tam kupę. Mam nadzieję, że będzie tam papier toaletowy. Nie chciałbym wycierać dupy o futrynę. Pół biedy gdyby futryna była metalowa. Ale jeśli będzie drewniana to w dupę może wejść drzazga a tego bym nie chciał. Drzazga w dupie to nie jest to, co tygryski lubią najbardziej. To pewnie bardzo by bolało. I nie wiem kto by mi później tą drzazgę z dupy wyciągnął. Przecież to wstyd iść z czymś takim do lekarza.

Tłumaczenie na angielski:

I am going to the toilet in order to have a pooh there. I hope that there will be a toilet paper there. I wouldn't like to wipe the ass against the door frame. The least of one's worries if the door frame was metal. But if she is wooden a splinter can enter the ass and I wouldn't want it. Splinter in the ass it isn't it, as tiger cubs like the most. It most probably very much would ache. And I don't know who for me later would take this splinter out of the ass. After all it's a disgrace to go to the doctor's from something like that.

Z angielskiego na polski:

Idę do ubikacji aby mieć kupkę tam. Mam nadzieję tak tam być papierem toaletowym tam. Nie lubiłbym wytrzeć dupę przeciwko futrynie drzwiowej. Najmniej z jedynka niepokoje gdyby futryna drzwiowa była metalem. Jeśli jednak ona jest drewniana odłamek może wchodzić do dupy i nie chciałbym tego. Odłamek w dupie to nie jest to, jako tygrysiątka jak najwięcej. To najprawdopodobniej bardzo boleć. I nie wiem kto dla mnie później wyjąć ten odłamek z osła. Przecież to szarga honor pójść do lekarza z czegoś w tym guście.

Oryginał na rosyjski:

Я иду к уборная чтобы покакать там. Я надеюсь, что будет там туалетная бумага. Я не бы вытирать жопы о косяк. Полбеды если бы косяк был металлический. Но если будет деревянная это жопа может войти щепка и я этого не хотел бы. Щепка в жопе это не это, что тыгрыски любят наиболее. Это уверенно очень проболело бы. И я не знаю кто мне позже эту щепку из жопы вытянул бы. Ведь это стыд идти по такое к врачу.

Z rosyjskiego na polski:

Idę do ubikacja żeby zrobić kupę tam. Mam nadzieję, że będzie tam papierem toaletowym. Ja nie by wycierać dupy o futryna. Pół biedy gdyby futryna była metalowa. Ale jeżeli będzie drewniana to dupa może wejść drzazga i ja tego nie chciałby. Drzazga w dupie to nie to, co tygryski kochają najbardziej wiele. To pewnie bardzo przechorowałoby. I nie wiem kto mi później tę drzazgę z dupy wyciągnąłby. Przecież to wstyd iść po takie do lekarza.

Z oryginału na niemiecki:

Ich gehe zu WC wenn doch nur einen Haufen dort machen. Ich habe die Hoffnung, dass ein Toilettenpapier dort sein wird. Ich hätte den Arsch nicht an einen Rahmen abwischen gewollt. Halb so schlimm wenn ein Rahmen Metall war. Aber wenn sie wird Holz sein das kann einen Arsch beitreten der Holzsplitter und das wollte er nicht. Der Holzsplitter in dem Arsch ist das nicht das, was tygryski sie mögen am sehr. Das würde sich sicher sehr beklagen. Und ich weiß nicht wer würde mir diesen Holzsplitter spät aus einem Arsch herausholen. Doch das ist eine Schande mit etwas gehen solch zu dem Arzt.

Z niemieckiego na polski:

Uczęszczam do WC aby tam zrobią kupę. Mam nadzieję, że papier toaletowy będzie tam. Nie chciałbym wytrzeć dupy na ramy. W połowie tak fatalny jeśli rama była metalem. Ale jeśli ona staje się drewnem być to dupę przystąpić drzazga umie i to on nie chciał. Drzazga nie jest w dupie to, co tygryski oni mogą bardzo. Opłakiwać to stawałby się się pewnie bardzo. I ja na biało ten drzazgi nie wyciągają późno od dupka. Jednakże to wstyd z coś chodzić taki do lekarza.

Hehe.

Chyba najlepiej wypadło tłumaczenie na rosyjski i w drugą stronę. A niemiecki wypada tu fatalnie. Czyżby najtrudniejszy do tłumaczenia?

decemberx 
Niesamowity Klepacz Klawiaturowy
madafakers

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 16:28   

Pewnie dlatego, z rosyjskim że mamy podobnie zbudowane języki. W tamtych inaczej są czasy, przypadki. Generalnie odmiana. Stąd potem takie rozpierduchy.

Sylvi 
uśmiechnięta

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 20:13   

:mrgreen: jak by nie było ostania wersja jest chyba najbardziej oryginalna i zabawna pobawię się na tej stronie :mrgreen:

Odpowiedz do tematu