Forum Użytkowników MiSiO-wej Galerii Strona Główna Forum Użytkowników MiSiO-wej Galerii
Czyli dyskusje o wszystkim.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
New Page 1
Zapraszam też do odwiedzania galerii http://galeria.paptak.org
Zapraszam rownież na nasz blog http://blog.paptak.org

Lato...

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Allegro
Autor Wiadomość
paptak 
Administrator

Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 22:11   Allegro

Przeczytałem dziś o ciekawej praktyce, która zaczęła się na Allegro po tym jak pozwolono użytkownikom bez pełnej aktywacji konta kupować do woli na aukcjach "kup teraz".
Wkurwiłbym się okrutnie gdyby mnie coś takiego spotkało.
Poniżej pełny tekst"

Witam,
Jeśli nie masz ochoty na tak dużą ilość słowa drukowanego, przejdź od razu do drugiego akapitu.
Chyba już każdy jest przyzwyczajony, że serwis allegro.pl nie specjalnie przejmuję się opiniami użytkowników. Nawet jeśli po kilku miesiącach odpowiedzą na e-mail, w którym zadaliśmy nurtujące nas pytanie, odpowiedź ta jest całkowicie pozbawiona sensu. Przykładem może być sytuacja, w której ktoś ukradł hasło do mojego konta, następnie konto to została zablokowane z powodu dzielenia się nim przez kilka osób. Wysłałem e-mail, w którym wytłumaczyłem całą sytuację. Otrzymałem trzy odpowiedzi od trzech różnych pracowników allegro. W każdym e-mailu było napisane, że nie ma możliwości odblokowania konta, jednak każdy podał inny powód. Jeden z nich napisał, że "dzieci nie mogą mieć konta na allegro.pl". Nie mam pojęcia skąd wniosek, że jestem niepełnoletni. Najprawdopodobniej musiał "coś" napisać na odczepnego, a nie miał innego pomysłu.

Przejdźmy do sedna sprawy. A więc wygląda to tak: ostatnio wystawiłem pewien przedmiot po 90gr sztuka z ceną "Kup Teraz". Dnia następnego pewien użytkownik kupił cały towar. Wkrótce po tym otrzymałem od niego e-mail, w którym twierdził, że jego zdaniem zaproponowana przeze mnie cena jest za niska, w związku z czym postanowił go kupić, ale zapłacić nie zamierza. Wytłumaczył mi też, że nic nie mogę z tym zrobić i że to on decyduje o cenie danego produktu. Pochwalił się również, że zakłada około 300 fikcyjnych kont miesięcznie i wykupuje wszystkie przedmioty, których cena nie przypadła mu do gustu. Czytając jego uzasadnienie, muszę stwierdzić, że ma rację. Dochodzi więc do sytuacji, w której nie ja decyduje o cenie mojego przedmiotu. Żeby nie być goło słownym przytoczę fragmenty e-mail, który otrzymałem.

Oto początek e-mailu. Już we wstępie osoba ujawnia, że wysyła takie e-maile "hurtowo".
"Witam,
Niżej przedstawiam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i nagabywania oraz sprostowania błędnych wniosków wysnuwanych przez sprzedających zbyt tanie *** na Allegro.

Skoro otrzymałeś tego maila, znaczy to, że wystawiałeś *** poniżej ceny ***. (...) Dlatego od grudnia systematycznie wykupuję wszystko z takich aukcji (poniżej ustalonego progu cenowego), bez zamiaru płacenia, używając kont bez pełnej aktywacji. Idzie mi sprawnie, praktycznie nikomu nie udaje się sprzedać poniżej ustalonego progu. Jeśli mi nie wierzysz, możesz sprawdzić zakończone aukcje. Ja kończę ich około 300 miesięcznie. "

Następnie użytkownik przekonuje mnie, że ponowne wystawianie przedmiotu ze zbyt niską ceną jest bez sensu:
" Dalsze wystawienia *** po zaniżonych cenach będą skutkować usuwaniem twoich aukcji bez względu na cenę. Z pewnością nie pomoże tłumaczenie, że myślałeś, że możesz mnie ignorować.
Wiemy już, co i jak robię. Pora przejść do dalszych pytań."

Jest to moment, w którym jestem już zirytowany. Wychodzi na to, że prawa wolnego rynku na allegro.pl nie obowiązują, ponieważ każdy może bezkarnie "kasować" aukcję z niższą ceną niż jego. Nasuwa się tutaj kilka rozwiązań jak przeszkodzić danej osobie w nieuczciwym konkurowaniu ze mną. Nadawca e-mailu rozwiewa jednak wszelkie nadzieje, przedstawiając nam listę błędnych wniosków.
"Błędny wniosek 1. Zmieniłeś dane na fałszywe, to ci nie pomoże, niedługo zostaniesz złapany.
Nie zmieniałem żadnych danych, konto założyłem na nazwisko koko koko. Nie przechodziłem aktywacji konta, bo wbrew temu, co myślisz, nie jest ona potrzebna do używania opcji "Kup Teraz!". Przy okazji, już tu pojawia się magiczne słowo "niedługo". Jest kilka słów używanych przez sprzedających w podobnej funkcji. Łączy je jedno: czas przyszły, mocno nadużywany. Stanowczo korzystniejsze dla wszystkich byłoby, gdyby sprzedający skupili się na tym, co się faktycznie dzieje, zamiast na tym, czego oczekują w przyszłości, skoro nie ma szans na spełnienie tych życzeń.

Błędny wniosek 2. Twoje konto właśnie zostało zawieszone, więc jesteś załatwiony.
Hoho, takich kont zakładam nie mniej niż 300 miesięcznie. W każdej chwili mogę założyć kolejne, zawieszenie któregokolwiek nie ma jakiegokolwiek znaczenia.

Błędny wniosek 3. Allegro się tobą zajmie, bo już to zgłosiłem.
Prawie każdy sprzedający zgłasza to do Allegro. Jest to około 300 zgłoszeń miesięcznie. I włos mi z głowy nie spadł. Poza tym Allegro wyraźnie mówi, że nie zrobi nic, żeby bronić sprzedających przed oszustami bez pełnej aktywacji konta. Bo tacy oszuści to mały odsetek wszystkich "kopertek" i ich działalność nie powoduje aż takich strat jak zyski z uczciwej części "kopertek".

Błędny wniosek 4. Twoje główne konto za chwilę będzie zawieszone.
Skąd w ogóle pewność, że mam jakieś główne konto? A nawet jeśli mam, to wiedz, że jestem doskonale przygotowany do tego, co robię. Na komputerze i łączu internetowym, których używam, nigdy nie logował się żaden użytkownik z pełną aktywacją. Nadal myślisz, że można bez problemu znaleźć moje główne konto?

Błędny wniosek 5. Wiem kim jesteś / znam nick twojego głównego konta (czasem z dołączonymi danymi jakiejś osoby).
Ta, pewnie. Niby skąd miałbyś wiedzieć, kim jestem? Nie ma na to szans. W przypadku, jeśli podałeś w mailu do mnie czyjeś dane - ogarnij się! To jest jawne łamanie ustawy o ochronie danych osobowych.

Błędny wniosek 6. Jesteś jakimś dzieciakiem, dam ci nauczkę.
No, dawaj. A dzieckiem dawno nie jestem.

Błędny wniosek 7. Zostaniesz złapany po IP.
Po pierwsze, IP to protokół. To, o co ci chodzi, to "adres IP". Z pewnych powodów, dla bezpieczeństwa nie podam jakich, zlokalizowanie mnie na podstawie adresu IP mojego łącza jest niemożliwe. Mój dostawca Internetu nie zna moich danych osobowych, ale to oczywiście nie jedyne zabezpieczenie w tym kierunku.

Błędny wniosek 8. Nie wystarczy ci TOR / zmienny adres IP, zostaniesz złapany.
Jeśli moje zabezpieczenia byłyby takie, jak wymieniłeś, rzeczywiście miałbym się czego bać. Niestety, do sprawy podchodzę trochę bardziej profesjonalnie. Szczegółów na temat moich zabezpieczeń oczywiście nie podam.

Błędny wniosek 9. Zgłaszam sprawę na policję, niedługo spotkamy się w sądzie. Policja znajdzie każdego.
Żebyśmy mogli się spotkać, najpierw ta policja musiałaby mnie złapać, a jeszcze wcześniej musiałbyś rzeczywiście zgłosić im cokolwiek. Nie wiem czy ktokolwiek do tej pory rzeczywiście to zrobił. Około 10 - 20 razy w miesiącu ludzie grożą mi policją. Tak czy inaczej, nawet gdyby policja chciała, nie dałaby rady mnie znaleźć. Niektórzy sprzedający uporczywie twierdzą, że każdego można znaleźć, bo policja "ma taki sprzęt" itd. Sztandarowym przykładem obalającym tą tezę są operatorzy botnetu Storm, nieuchwytni od jego powstania w 2007 roku. A ich zabezpieczenia są tylko progamowe. Ja posiadam zabezpieczenia sprzętowe, programowe i prawne. Poza tym nic, co robię i piszę, nie narusza mojej anonimowości w takim stopniu, aby zidentyfikowanie mnie stało się możliwe. Podsumowując: znalezienie mnie jest niemożliwe.

Błędny wniosek 10. Spieszy mi się, dlatego taka cena. Jedna moja aukcja nikomu nie zaszkodzi.
Wielu podobnym do ciebie też się spieszy i gdyby wam odpuścić, ceny zaczęłyby znowu drastycznie spadać. Czy naprawdę jesteś takim egoistą, że chcesz działać na niekorzyść ogółu sprzedających, z których niektórzy zarabiają na życie tymi aukcjami, bo ci się spieszy? Jeśli tak, to z mojej strony nie oczekuj niczego innego, jak tylko bezlitosnego usuwania twoich aukcji.

Błędny wniosek 12. Źle trafiłeś, jestem obeznany w temacie, jesteś załatwiony.
Gdybyś naprawdę był taki obeznany w temacie jak twierdzisz, wiedziałbyś, że jeżeli jestem odpowiednio przygotowany, to zrobienie mi krzywdy może być niemożliwe. I nie pisałbyś z taką pewnością, że mnie przykrócisz. Wniosek jest prosty, wcale nie jesteś większym kozakiem ode mnie, tylko tak ci się wydaje.

Błędny wniosek 13. Nic nie zdziałasz.
Ja twierdzę, że jednak moje działanie przynosi efekty. I to mi chyba wystarczy. Dlaczego miałbym się przejmować tym, jak to widzi kto inny?

Błędny wniosek 14. Poświęcasz tyle czasu na wojowanie o grosze.
Do tej pory poświęcałem na czyszczenie Allegro nie więcej niż pół godziny dziennie. Dzięki niniejszej liście odpowiedzi na najczęstsze pytania i argumenty, prawdopodobnie zaoszczędzę kilka minut dziennie. Bo to akurat prawda, że do tej pory miałem bardzo skromne szablony wiadomości i na większość pytań musiałem odpowiadać indywidualnie, wiele razy na te same pytania. Mam też w planach usprawnienia, które zwiększą dokładność i szybkość moich działań.

Błędny wniosek 15. Udam, że przeoczyłem wiadomość od ciebie albo będę kombinował na 1000 sposobów, ale nie zrobię tego, o co prosisz.
Ignorowanie mnie w ogóle nie zadziała, a kombinowanie może się skończyć usuwaniem twoich aukcji niezależnie od ceny. Naprawdę warto zastąpić upór trzeźwym myśleniem i dojść do prostego wniosku, że wypada się dostosować do mojej prośby.

Błędny wniosek 16. Wystawię aukcję, w której opisie napiszę, że dodaję gratisy, ale nie napiszę, jakie to gratisy i nie będziesz wiedział, że daję więcej ***.
Taka aukcja łamie regulamin Allegro, który wymaga, aby zasady przyznawania gratisów były jasno podane w opisie aukcji. Zgłaszam takie aukcje jako naruszające zasady i są one usuwane, a ty tracisz opłatę za wystawienie, a w przypadku uporczywego łamania regulaminu, możesz dostać ostrzeżenie od Allegro albo nawet twoje konto może zostać zawieszone.

Błędny wniosek 17. Wystawię aukcję z licytacją albo powyżej 500zł, a w opisie napiszę, że wystawiam na zamówienie.
Taka aukcja łamie regulamin Allegro, który wymaga, aby w opisie aukcji były wyłącznie informacje na temat przedmiotu danej aukcji. Niestety, Allegro interpretuje to tak jak ja, czyli traktuje inne egzemplarze takiego samego przedmiotu jak inny przedmiot. Nie jest więc dozwolone pisanie o możliwości wystawienia czegoś. Poza tym "wystawianie na zamówienie" rodzi obawę sprzedaży poza aukcją, więc Allegro chętnie usuwa takie aukcje. "

Mi nasunął się jeszcze jeden wniosek, że pora zmienić nawyki i przenieść się na inny serwis. Na nasze nieszczęście allegro.pl ma znakomitą konkurencje, czyli taką z którą nie da się przegrać, mimo to że serwis ten posiada "błąd krytyczny" niemożliwy do ominięcia. Osoba, która wesłała do mnie e-mail, którego fragmenty przytoczyłem, słusznie zauważa, że "Allegro wyraźnie mówi, że nie zrobi nic, żeby bronić sprzedających przed oszustami bez pełnej aktywacji konta. "

Mimo, że mam ogromną ochotę zaskoczyć tego użytkownika i doprowadzić do skończenia z jego niezdrowymi nawykami, nie mam pomysłu jak to zrobić. Proszę o wykopanie tematu. Mam cichą nadzieje, że nagłośnienie tematu może coś zmienić.

Na koniec przytoczę pożegnanie, które dodatkowo podbudowuje klimat:
„Naprawdę nic nie zmienią frazesy o wolnym rynku, straszenie ojcem policjantem, sobą-policjantem, wyzwiska itd. Zamiast do mnie pisać takie rzeczy, lepiej przeczytaj ze zrozumieniem odpowiedzi na powyższe pytania, a najpewniej dotrze do ciebie, że może być tylko po mojemu. „

Zajebiste co?

decemberx 
Niesamowity Klepacz Klawiaturowy
madafakers

Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 09:10   

Kup teraz na 90gr? Coś mi tu śmierdzi...

paptak 
Administrator

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 22:48   

Dlaczego zaraz śmierdzi. Chodziło o wirtualne przedmioty w grze online.

decemberx 
madafakers

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 22:52   

Śmierdzi, bo nie da się wystawić przedmiotu poniżej złotówki. A nawet jeżeli jakoś da to nie jest to zgodne z regulaminem allegro, na który gość się zgodził. W pewnym sensie jest to forma dumpingu a ja jako stary handlowiec jestem na to uczulony. Nie wiem, może ja czegoś nie zrozumiałem ale jeżeli zrozumiałem to jestem za tym gościem, który dyma takich frajerów, co by to nie było. Magiczne pałki z wirtualnych gwiezdnych wojen czy plazmy za dziesiątki tysięcy złotych. Musielibyśmy się na grubą flaszkę spotkać, żeby porozmawiać o allegro. Trochę inaczej jest, kiedy sprzedajesz raz na miesiąc używanego misia czy telefon a inaczej jak handlujesz w tym łajnie. Ech...Na nic to. Musiałbyś posmakować i spróbować zarobić coś w ten sposób, żeby zrozumieć gościa, zachowującego się w sposób, który przedstawiłeś.

dzizas 

Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 22:52   

Tak czy owak gość swoją arogancją i "szczwaniactwem" (ładne słowo wymyśliłem?) zasłużył na parę bęcków w ciemnym zaułku. Można zwalczać taki dumping chociażby poprzez zgłoszenie do allegro (jeśli to nie legalne), ale wyobraź sobie Grudniu sytuację, gdy masz w chuj czegoś na magazynie i nie daj siło nadprzyrodzona (nie używam Boże bo może ktoś w co innego wieży) coś się stało i potrzebujesz gotówki na już a nie masz innej możliwości tylko wystawić na allegro. Wystawiasz, a taki kutas wykupuje wszystko i nie płaci - i właśnie bank zajął Ci chatę (w najlepszym przypadku). I co??.

decemberx 
madafakers

Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 23:16   

Grzesiu, są inne serwisy na takie akcje. Nikt nie wystawi całego magazynu na allegro bo sraczka lub komornik. Za długo by to zajęło. Są biznesowe aukcje, gdzie kupuje się cały magazyn. "kup teraz" 500.000zł- 1.000.000zł np. http://www.retourware24.pl/
Uwierz mi, jest przynajmniej 10 lepszych sposobów na pozbycie się magazynu itp. Na ostatnim miejscu stawiałbym allegro...

Odpowiedz do tematu